Kişisel web sayfası

E-Posta Adresi ortucu34@gmail.com

Aslan burcunda yeni ay

Ana Sayfa » ASTROLOJİ » Aslan burcunda yeni ay

Aslan burcunda yeni ay-16 Ağustos 2023

16 Ağustos da Aslan burcunda yeni ay meydana gelecek. Şu an ( Pazar günü)  Ay,  ışığı iyice küçülmüş bir biçimde balsamic fazında  yeni bir döngüye hazırlanıyor.  Yeni ay 23 derece aslan burcunda olacak ve boğa da ki Uranüs den kare açı alıyor.  Sabitlerde oluşan Uranüs -Güneş-Ay kare açısı radikal değişimleri, ani değişiklik ihtiyaçlarının yarattığı gerilimi açıklar. Bu yeni ay derecesi ile Venüs de 5 derece ile kavuşumda ve retro hareketinde. Venüs gezegeni de artık gece gezegeni olmaktan çıkıp, Güneş den önce yükselerek ışığı getiren konumuna geçmeye hazırlanıyor. Yeni ay zamanından sonra Venüs’ü artık seher yıldızı olarak doğu ufkunda gökyüzünde görebileceğiz.  

Aslan burcu Türkiye doğum haritasının 2. evinde duruyor. 2. ev de gerçekleşecek bu yeniay ile birlikte finansal kaynaklar ve varlıklar ile ilgili beklenmedik haberler, konular aniden gündemimize gelebilir.  

 Bu yıl Türkiye haritasında Terazi (4.ev) profeksiyonu yaşandığından Venüs yıl yöneticisi konumunda. Dolayısı ile bu yeni ay haritasında Venüs’ün ifade ettiği konular çok daha fazla önemli hale geliyor. Yeni ayın konuları önümüzdeki on gün boyunca etkin olacaktır. Venüs genel olarak para ve değerler ile ilgilidir. Yine para ve kaynaklar ile ilişkili olan 2. Evde Yeni ay derecesi ile Venüs kavuşumda . Akrep te yer alan natal Venüs ve Jüpiter derecesini de tetiklemekte. Bu, ani ve beklenmedik ekonomik gelişmelerin olabileceğini anlatmakta. Venüs ayrıca ülke haritasında 4. Ve 11. evi yönetmekte. Vatan toprağını ve ülke sınırlarını ilgilendiren konularda sarsıcı ve uyandırıcı gelişmeler olasıdır. Uranüs ün içinde olduğu bu tür sert açılar gerçekleştiğinde yeryüzü sarsıntıları olması kuvvetle muhtemel. Zaten ülkemizde farklı şiddetlerde sürekli depremler gerçekleşmekte. Şunu özellikle belirtmeliyim ki Astroloji de hiçbir teknik deprem şiddetini ve yerini gösteremez.

Gündemi genellikle enflasyon artışı, hayat pahalılığı kaplarken, ekonomi yönetiminin ipleri ellerinden kaçırdığı bir ortamda elbette ekonomi  ve bununla ilgili yeni gelişmeler beklenebilir. 24 ağustos ta açıklanacak faiz kararı ile de ilgisi olabilir başka bir olay da tetikleyebilir.

Yeni ay derecesi Rusya ve Ukrayna haritalarının da önemli noktalarını tetiklemekte. Rusya haritasında 4. Evde yer alan  Plüto ve Venüs Akrep burcunun 22 derecesinde kavuşum açısında. Bu yeni ay derecesi bu kavuşum açısı ile boğa da Uranüs ün oluşturduğu T kare açının odak noktasını oluşturuyor.  Mars ve Neptün e karşıt açıya gittiği önümüzdeki günlerde bu iki ülke arasında ve karadeniz de yeni saldırılar, kazalar ve meydan okumalar görebiliriz.  Ülkemiz de bu gündemin içine çekilebilir.

13 Ağustos 2023 , İstanbul